PolSenior2 - strona główna

StartPolSenior2 - strona główna
Rozwiń

Projekt PolSenior2

Badanie poszczególnych obszarów stanu zdrowia osób starszych, w tym jakości życia związanej ze zdrowiemAnalizy_danych_cut.pngBadanie finansowane jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020

Projekt badawczy PolSenior2, finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia, jest dedykowany osobom po 60. roku życia i powstał, abyśmy mogli zebrać aktualną i szeroką wiedzę o polskich seniorach.

Badanie polegało na wypełnieniu szczegółowych ankiet – medycznej, dotyczącej stanu zdrowia, przebytych chorób i przyjmowanych leków, a także społecznej, dotyczącej spędzania czasu i jakości codziennego życia. Ankietę tą przeprowadzono w latach 2018-2019. Obecnie trwa etap analiz danych.

_DSC3934.JPG

Uzyskanie tak wielu informacji pozwoli na precyzyjną analizę stanu zdrowia oraz sytuacji społeczno-ekonomicznej tej dynamicznie rosnącej grupy, jaką są osoby po 60. roku życia w Polsce. Umożliwi też wypracowanie adekwatnych zaleceń i rekomendacji dla różnych aspektów życia osób w wieku senioralnym. Stanie się podstawą do kształtowania polityki zdrowotnej i społecznej, byśmy mogli lepiej odpowiadać na bieżące potrzeby seniorów, jak również podejmować działania o charakterze profilaktycznym w stosunku do osób w młodszym wieku.

Wystąpienie Ministra Zdrowia prof. dr. hab. Łukasza Szumowskiego na temat projektu PolSenior2

Wystąpienie ministra Łukasza Szumowskiego from PolSenior2 on Vimeo.

Dane kontaktowe

Adrian Lange
Zakład Prewencji i Dydaktyki
Gdański Uniwersytet Medyczny
ul. Dębinki 7, I piętro, p. 104
80-211 Gdańsk

poniedziałek-piątek w godz. 9:00-13:00

(58) 349 19 78

(58) 349 19 75

polsenior2@gumed.edu.pl